Čeká vás stěhování do nového bytu? Nebo jste se rozhodli, že váš obývací pokoj potřebuje nutně nový kabát? Na kompletní rekonstrukci nebo nový nábytek peníze nezbývají, ale co nová výmalba? I ta dokáže místnost proměnit k nepoznání. Podívejte se na to, jaké barvy v obývacím pokoji jsou momentálně v módě a které se tam nejlépe hodí.

Hlavně tu musí být příjemně

Vkus lidí se samozřejmě značně odlišuje. Někdo zařizuje bydlení podle nejnovějších trendů, jiný i v paneláku dává přednost masivnímu nábytku, dřevěné podlaze a neutrálním tónům. To, co se vám líbí, by mělo hrát hlavní roli při zařizování a malování obývacího pokoje. Stokrát může být moderní fialová výmalba, když se v ní necítíte dobře, je hloupost si ji pořizovat.

Obývací pokoj je místem, kde trávíme času poměrně hodně. Slouží k posezení s přáteli či rodinou, k relaxaci, k věnování se svým koníčkům. Po dlouhých pracovních dnech v něm chceme spočinout na pohovce a vypnout. I proto by měly barvy v obývacím pokoji korespondovat s funkcí této místnosti.

Barvy v obývacím pokoji: teplé vedou

Něco málo o typologii barev ví asi každý z nás. Minimálně jste jistě slyšeli, že barvy lze rozdělit na teplé a studené. Každá z nich navozuje jinou atmosféru a každá z nich se tudíž hodí do jiných prostor. Teplé barvy přináší pohodu, jsou pozitivní a zároveň umí dodat energii. V zimních šedých dnech dokážou prosvětlit den, zlepšit náladu. Proto se do obývacího pokoje hodí nejvíce.

Pak už tolik nezáleží na tom, zda zvolíte oranžovou, žlutou, teplý odstín zelené, nebo se posunete k odstínům hnědé. Ovšem ani milovníci bílé klasiky se nemusí obávat toho, že by jejich obývací pokoj nebyl útulný. Teplo domova dělají maličkosti, doplňky. Stačí pak v barevných odstínech pořídit třeba závěsy, svíčku, sedáky nebo polštáře.

Barvy klidně kombinujte

Při výmalbě se vůbec nemusíte omezovat na jeden odstín. Naopak, dnes je moderní kombinovat více barev. Ovšem pozor, ať to nepřeženete. Ideální je použít maximálně 3 odstíny v jedné místnosti. Velmi hezky působí jedna výrazná stěna doplněná bílou, krémovou či smetanovou. Pokud teprve zařizujete nový byt, při kombinaci barev také pomyslete na to, jakou představu máte o nábytku.

Tapety v obývacím pokoji

Kromě nové výmalby můžete svůj obývací pokoj zkrášlit také vhodně zvolenou tapetou. Na trhu jich je obrovské množství, od těch abstraktních přes různé květiny, až po nejznámější krajiny nebo města. Jedna takováto správně zvolená a umístěná tapeta pak umí opravdu divy. Objednávat je můžete různě po internetu, nebo si zajděte do některého z hobby marketů.

 

 

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *