Dřevěné obložení do bytu je skvělou dekorací, která zejména milovníky přírodních prvků zaujme na první pohled. Jestliže i vy milujete přírodní motivy, tak se dřevem v interiéru rozhodně neváhejte. Jen je dobré vědět, jak a kde přesně dřevo použít nebo třeba jaké dřevo přesně zvolit, jelikož samozřejmě potřebujete speciální krytinu.

Dřevěný dekor ozvláštní váš interiér, který po aplikaci bude vypadat mnohem zajímavěji. Máme pro vás několik tipů, jak a kde dřevěné obložení využít. Hodí se nejen na stěnu bytu v paneláku, ale dřevo využijete i v jiných moderních interiérech, například v novostavbách bytových nebo rodinných domů.

Vřelé a útulné prostředí

dřevěné obložení stěny v bytěPokud se vám příbytek zdá na první pohled chladný a nekomfortní, můžete vsadit na dřevěnou dekoraci, která ho zútulní a ohřeje. Dřevěné obložení na stěnu si můžete dopřát téměř do každé místnosti. Skvěle vypadá v obývacím pokoji, kde ladí se sedací soupravou, s konferenčním stolkem nebo s televizním stolkem.

Dále ho lze využít také v ložnici nebo třeba v dětském pokoji, kde se může nacházet přímo na stropu místnosti. Dřevěné obklady se dříve hojně využívaly na chatách a chalupách. Jelikož jsou ale stále trendy, tak nic nebrání jejich použití i v moderních interiérech.

Vybírejte z bohaté nabídky dekorací

Dřevěná dekorace zklame jen málokoho, jelikož zde máte na výběr z celé škály barevných odstínů a z mnoha stylů. Dřevo může být tmavé a světlé, bílé nebo třeba i černé. S obložením také vhodně sladíte podlahu (pokud se rozhodnete pro plovoucí), dveře a také vybraný nábytek. Výhodou dřeva je i to, že je schopné vytvořit v interiéru 3D dojem, čehož samozřejmě obyčejnou malbou jen tak nedosáhnete.

Dřevo se postará o optické zvětšení místnosti, tudíž je vhodné i do menších interiérů. Prostředí se dřevem působí útulnějším dojmem a budí pocit domácího prostředí. Zároveň představuje vynikající izolaci proti hluku a proti tepelným ztrátám.

Pokud si dáte tedy dřevo na stěnu v obývacím pokoji, máte tak jistotu, že ani při větším ruchu nebudete budit své děti v pokojíku, který se nachází hned u sousední stěny. Dále pokud potřebujete překrýt různé nerovnosti, je dřevo rovněž ideální. Ty byste totiž řešili jiným způsobem jen velmi těžko.

Dřevěné obklady na stěny jsou stále in

Ačkoliv na mnoho lidí působí dřevěné obklady socialisticky, tak to neznamená, že nejsou pěkné nebo že nejsou v kurzu. Samozřejmě ty současné jsou již zhotovené z mnohem modernějších materiálů a prostory se jejich použitím tak mohou významně odlišit. Jinak totiž byty v panelových domech vypadají všechny velmi podobně. Obzvlášť moderní byty jsou zařizovány ve shodném stylu a použitím dřevěných doplňků tak můžete své bydlení udělat zase o něco zajímavější.

Líbí se vám dřevo v interiéru, ale nevíte, jak ho tam správně naaranžovat, aby vypadalo dobře? Pak kontaktujte bytové designéry, kteří vám dají tipy na jeho umístění nebo doporučí i konkrétní motivy. Ty se pak budou jistě hodit i do vašeho již zařízeného domova.

Další články z rubriky

Štítky: ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *