Někdy se to prostě stane, že žvýkačka se dostane tam, kam by neměla. Pokud máte doma malé děti, často bývají původci těchto situací ony. Žvýkačka nalepená ve vlasech, na oblečení, na sedačce či jiném nábytku prostě patří mezi obvyklé situace. Jak v těchto případech postupovat? Podívejte se na několik tipů, jak odstranit žvýkačku.

Jak odstranit žvýkačku z oblečení

Oblečení je asi nejčastějším chytákem žvýkaček. Naštěstí existují několik možností, jak se jí poměrně jednoduše zbavit.

Oděv do mrazáku

Nejčastější a také velmi účinný způsob, jak dostat žvýkačku z oblečení, je pomocí mrazáku. Oděv do něj vložte na několik hodin, nechte zmrznout. Žvýkačka ztvrdne a půjde prakticky sama dolů. Pokud ji máte na oblečení rozetřenou v opravdu tenoučkých vrstvičkách, zkuste po vyndání oděvu z mrazáku jednotlivé kousky pomalu sundávat jehlou nebo špendlíkem. Před vložením do mrazáku můžete, ale nemusíte oblečení namočit.

Technický benzin

Pokud po vyndání z mrazáku nejde žvýkačka z oblečení odstranit, což se může u některých materiálů stát, vyzkoušejte technický benzín. Žvýkačku na zmrazeném kousku oděvu potírejte hadříkem namočeným v benzinu. Jakmile žvýkačka pustí, vezměte mokrou utěrku, skvrnu dočistěte a dejte oblečení vyprat.

Odstraňovač žvýkaček

Jestliže tyto rady nezabírají, pak zajděte do drogerie. Tam byste měli sehnat speciální přípravek – odstraňovač žvýkaček. Určitě ho koupíte i v e-shopech. Ten vám pomůže v boji se žvýkačkou nejen na oblečení, ale i na nábytku, koberci a podobně.

Jak odstranit žvýkačku z vlasů?

Děti přicházejí často ze školek nebo hřišť domů se žvýkačkou nalepenou ve vlasech. Zvláště u dlouhovlasých holčiček je pak její odstraňování leckdy noční můrou. Samozřejmě záleží na tom, kam se žvýkačka nalepila. U konečků je možné přistoupit k ustřižení, ale co v jiném případě?

Ledovat, ledovat

I tady přichází na řadu led. Postižený pramen vlasů obložte ledovými kostkami. Nechce žvýkačku zmrznout, ztvrdnout a poté by měla jít vydrolit.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *