Své bydlení můžete vždy vylepšit a začít se v něm cítit mnohem komfortněji. I byt v panelovém domě lze snadno zútulnit a ani ho nemusíte celý přestavovat. I kdy pokud už se rozhodnete pro radikální přestavbu v podobě kompletní rekonstrukce, určitě na tom jen získáte. Byt v panelovém domě můžete proměnit k nepoznání a bude vypadat stejně dobře jako byt v moderní novostavbě.

Stačí zrekonstruovat bytové jádro, čímž získáte více prostoru v koupelně a na toaletě, vyhodit nepotřebný nábytek, který provzdušní všechny další prostory, a třeba i vymalovat nebo vyměnit podlahovou krytinu. Do bytů v panelových domech jsou ideální volbou světlé barvy, které působí mnohem tepleji a prostorněji než barvy tmavé.

Rekonstrukce v pravý čas

jak vylepšit bydlení v panelákuJestliže chcete bydlení v panelovém domě výrazně vylepšit, tak je určitě namístě jeho rekonstrukce, protože ta dokáže divy s každým příbytkem. Nemusíte investovat stovky tisíc ani miliony korun, abyste byli ve svém bytě spokojení. Obvykle postačí rekonstrukce bytového jádra, kterou se vám výrazně zvětší a také zútulní vaše prostory.

Rovněž můžete zrušit i nějaké další příčky, kterými získáte více prostoru. Na druhou stranu ale přijdete o volnou stěnu, na níž je možné umístit různé poličky nebo skříňky. Součástí radikální rekonstrukce není pouze přestavba, ale rozhodnout se můžete také pouze pro výměnu podlah nebo pro vymalování stěn, čímž opět snadno dosáhnete vzdušnějšího dojmu a zapomenete na to, že bydlíte v paneláku.

Inspirujte se na internetu

Na internetu naleznete mnoho tipů a spoustu inspirace z rekonstrukce panelákových bytů. Mnohé z nich se změnily téměř k nepoznání. Pokud se například rozhodnete pro rekonstrukci bytového jádra, tak vaše koupelna získá úplně nový vzhled. Právě tyto rekonstrukce patří mezi nejlákavější, jelikož stará bytová jádra z umakartu již dnes nesplňují přísné hygienické normy a i pokud v takovém bytě nebydlíte, můžete mít i potíže s jeho pronajmutím.

Vyměňte starý nábytek za nový

Byty v panelových domech většinou neoplývají příliš velkou dispozicí. Běžné jsou byty 2+kk nebo 3+kk. Své místo na trhu mají ale také malé a útulné 1+kk neboli garzonky či 4+kk nebo 5+kk, které sice nabízejí dostatek prostoru, bohužel je ale k jejich škodě, že jsou právě v paneláku.

Jestliže chcete mírně upravit vzhled svého bydlení, tak určitě investujte do nového nábytku, který by měl dokonale ladit s barvou stěn v místnostech i s barvou podlah, s rámy oken a se dveřmi. Jestliže tyto odstíny a styly nebudou v souladu, nebudete se ve svém bytě cítit útulně a stále budete uvažovat o změně.

Jestliže máte omezený rozpočet, nemusíte ani podnikat razantní úpravy. Často stačí i vyměnit přehoz na pohovce nebo na posteli, pořídit si nový kobereček pod konferenční stolek nebo rohožku přede dveře. Místnost dokážou rozzářit i vhodně vybrané záclony či závěsy a také se zamilujete do nových ubrusů či utěrek, které najdou využití ve vaší kuchyni.

Další články z rubriky

Štítky: ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *