Panelák může poskytovat velice komfortní bydlení, ale najít ideální byt může být opravdu náročné. Každý z nás klade důraz na jiná kritéria, nicméně kdo má jako jedno z hlavních prostornou předsíň, tomu může trvat výběr bytu opravdu dlouho. Přitom tato vstupní místnost je velice důležitá. Konečně se vám podařilo si to své bydlení vybrat? Pak se podívejte na to, jak zařídit předsíň v paneláku.

S jakou předsíní se v paneláku setkáte?

V paneláku se obvykle setkáte buď s maličkou vstupní předsíňkou, do které se sotva vejde botník a věšáky. V horším případě vstoupíte do bytu s minipředsíňkou, která navazuje na dlouhou chodbu táhnoucí se celým bytem. Pak se velice složité ji zařídit účelně, prakticky a ještě za rozumné peníze.

Kdo má štěstí, sežene byt s prostornou, čtvercovou předsíní. Z ní pak vedou dveře do všech ostatních místnosti bytu. Takovéhle řešení je ze všech nejpraktičtější, nicméně není k vidění v paneláku příliš často.

Podlaha je důležitá

Při zařizování předsíně myslete na to, že se jedná prakticky o nejvíce vytíženou místnost. Proto je velice důležité dbát na kvalitní podlahu. Ta musí být co nejodolnější a také s co nejsnadnější údržbou. Přinášíme si do ní na botách vodu, sníh, bahno, písek. Kdo má nějakého psího mazlíčka, v předsíni mu nejčastěji otíráte špinavé packy a břicho. Proto je ideální dlažba, velmi kvalitní plovoucí podlaha nebo lino. Tyto materiály se dobře udržují, dají se vytírat i vysávat.

Co by v předsíni nemělo chybět?

Protože předsíň je místem, do kterého vstoupíte jako první, je důležité, aby byla uklizená a každá věc měla své místo. Jen tak se budete cítit útulně. V předsíni by rozhodně neměl chybět kvalitní botník, ideální je zavírací. Kdo má místo, využije i stoličku nebo lavici na obouvání.

Dále si tu nainstalujte alespoň malé místo na odkládání kabátů a bund. Sezónní věci mohou být uložené ve skříni v jiné části bytu, ale když přijdete v mokrých nebo špinavých svršcích, předsíň je ideální místo k jejich odložení.

Pokud je to jenom trochu možné, v předsíni by mělo být také zrcadlo. Přeci jen je to nejen vstupní místnost, ale také poslední pokoj, ze kterého odcházíte ven. A finální doladění outfitu je před zrcadlem tam naprosto ideální. Zrcadlo je možné nainstalovat i do dveří šatní skříně.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *