Slabý Wi-Fi signál dokáže potrápit. Určitě se to stává i vám, ať už doma či na návštěvě. Zatímco u krabičky routeru máte signál perfektní, tak se stačí vzdálit jen několik metrů přes dům a signál začne výrazně slábnout. Pokud byste ho chtěli chytnout i venku na terase, tak o tom si můžete nechat jenom zdát.

Nezoufejte však, nemusíte mít slabý Wi-Fi signál po celý život, jelikož my vám poradíme, jak ho zesílit, aby pro vás připojení k internetu bylo rychlejší a surfování po webových stránkách mnohem pohodlnější. Slabý Wi-Fi signál spíše než byty v panelových domech trápí starší rodinné domy se silnými zdmi.

Změňte polohu access pointu

jak zesílit wifi signálRouter umístěte na místo, které je z pohledu využívání internetu nejvýhodnější. Pokud ho máte například v rohové místnosti domu, tak to není moc efektivní.

Mnohem lepší je access point mít někde uprostřed bytu či domu, jelikož kolem něj se bude šířit signál a veškerá zařízení využívající Wi-Fi pak začnou o poznání pracovat lépe. Nejedná se pouze o stolní počítače a notebooky. Přes Wi-Fi totiž můžete mít připojený mobilní telefon nebo třeba tiskárnu, která je pak po síti schopná tisknout ze všech počítačů v domácnosti.

Zvyšte vysílací výkon

Jestliže i tak máte po bytě slabý Wi-Fi signál, tak může být problém v routeru. Určitě víte, že jeho součástí je i anténa. Podívejte se, v jakém stavu je tato anténa aktuálně, případně ji vyměňte za výkonnější. Anténa stojí jenom pár korun. Když ani toto nepomůže, tak můžete samozřejmě vyměnit i celý router. Zde už ale bude lepší se obrátit na odborníka, který vám ho pomůže vybrat a také zapojit, abyste nezůstali bez internetu.

Použijte Wi-Fi opakovač nebo další router

Wi-Fi opakovače jsou dnes velmi rozšířená zařízení, o kterých se vyplatí informovat v příslušných obchodech. Dají se využít pro zesílení signálu, stejně jako další router do domácnosti, který nainstalujete v místě, kde signál z Wi-Fi už začíná slábnout. Dva routery by bez problémů měly pokrýt celý větší byt. Musíte je však spolehlivě propojit, což je opět lepší svěřit do rukou IT specialistovi, který se na tuto oblast zaměřuje.

Používaná zařízení jsou dnes velmi rozměrově úsporná a v interiéru tak nejsou téměř vidět. Investice do nich není ani příliš vysoká, navíc odměnou vám bude stabilně fungující připojení k internetu, o které se už více nebudete muset starat. Signál Wi-Fi je mnohem lepší začít řešit hned při nastěhování, kdy máte snadný přístup ke všem stěnám a není problém je provrtat a protáhnout skrz ně kabel.

Když je porucha na routeru

Slabý Wi-Fi signál může též poukazovat na poruchu zařízení a tu už je pak vhodnější řešit přímo s poskytovatelem internetu, který je často i zároveň dodavatelem využívané techniky. Pokud si techniku kupujete sami, tak může mít kontakt na někoho, kdo vám udělá její servis.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *