Vybavení ložnice v bytě nacházejícím se v panelovém domě je velmi složité, protože pracujete jenom na malém prostoru a musíte přemýšlet, co a kam rozmístíte. Její součástí je několik základních kusů nábytku, bez nichž se žádná ložnice rozhodně neobejde. Jde například o postel, noční stolky, šatní skříň nebo poličky pro odložení různých nezbytností, které v ložnici potřebujete.

Místnost si také můžete zařídit tak, aby působila opticky větší – rozšíří ji například vhodně vybraná světlá podlaha nebo i světlý nábytek. Také se vyplatí nemalovat stěny místnosti do tmavého odstínu. Světlé a výrazné barvy vypadají v ložnici mnohem lépe.

Malá ložnice – místo pro relaxaci a odpočinek

malá ložnice v panelákuV každé ložnici byste měli být schopni naplno relaxovat a odpočívat. Přece jen se jedná o místnost, ve které trávíte až 1/3 svého dne a měla by proto být zařízená opravdu útulně.

Nevadí, že nemáte k dispozici mnoho prostoru, jelikož útulnou ložnici v paneláku zařídíte i na pár metrech čtverečních – postačí alespoň 12 m2. Máme pro vás užitečné rady a tipy, s nimiž si hravě zařídíte ložnici v paneláku ke své spokojenosti.

Šetřete prostorem v ložnici

Nejvíce místa v ložnici zabírá vždy postel. Ta může mít rozměry 180×200, 160×200 nebo 140×200 cm. Poslední varianta je nejúspornější. Vyspíte se ale na ní pohodlně jen ve dvou lidech. Pokud tedy máte malé dítě nebo zvíře, které je zvyklé spát s vámi v posteli, tak určitě investujte do větší konstrukce.

Ideální je postel vybavená vyklápěcím úložným prostorem, do které pohodlně umístíte deky, povlečení, ručníky nebo třeba další věci, které momentálně nepotřebujete a v bytě vám na ně už nezbývá místo. Do některých místnosti se hodí i vyvýšená postel, která efektivně využívá prostor u stropu a ve spodní části pod postelí zůstává místo například na toaletní stolek či na jiné zařízení v místnosti.

I do malé ložnice se hodí šatní skříň. Tu je ale ideální vestavět a volit spíše skříň s menší hloubkou, která nezabírá tolik prostoru a zároveň je ideální na uložení nezbytného oblečení. Obzvlášť pokud vám doma nezbývá už žádný prostor na samostatnou šatnu, musíte počítat, že veškeré ošacení uložíte právě do ložnice.

Co do malé ložnice nepatří

Do malé ložnice rozhodně neumísťujte stolní počítač. Pokud ho nezbytně potřebujete, pokuste se ho nahradit spíše notebookem nebo netbookem, který je z tohoto pohledu mnohem praktičtější. Dále zapomeňte na televizi, která opět zbytečně zabere volnou stěnu v místnosti.

Abyste ložnici opticky zvětšili, zvolte světlou podlahu, ať už s dekorem dřeva nebo třeba dlažby. Nějaký prostor můžete ušetřit i s pomocí zabudovaných stropních svítidel nebo lišt s LED diodami. Samostatné lampičky na nočních stolcích nebo třeba stojací lampy jsou do malé ložnice v paneláku opravdu nevhodné.

Jestliže si s výběrem zařízení do své ložnice nevíte rady, tak se vždy můžete obrátit na interiérového designéra, který vám jistě dobře poradí.

Další články z rubriky

Štítky: ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *