Každý, kdo bydlí ve starším panelákovém bytě, jistě někdy bojoval se zařizováním koupelny. Protože co si budeme povídat, prostorná tato místnost skutečně obvykle není. Plánujete rekonstrukci nebo modernizaci malé koupelny v paneláku? Inspirace již realizovanými koupelnami, ať již ve studiích, nebo na internetu, je v tomto případě velmi přínosná. Podívejte se na tipy, jak na malou koupelnu.

Pečlivé vybírání sanity

Do malé koupelny je velice důležité pečlivě vybírat vybavení. Musíte se smířit i s tím, že každá vana se do ní nevejde, ani že sprchový kout a vana dohromady v ní nejspíš nebudou. Ale trh je dnes bohatý, takže by nikdo neměl mít problém s výběrem.

Seženete umyvadla vhodná i do extrémně malých místností, malé vany se sprchovou zástěnou a mnoho jiných vychytávek. Pokud si nedokážete představit, jak bude nová koupelna s vybavením vypadat, využijte některých z online dostupných počítačových programů, kde si budete moci místnost nasimulovat.

Světlé barvy zvětší

Místnost bohužel nafouknout nelze, nicméně můžete ji alespoň opticky zvětšit. A to pomocí světlých obkladů a zrcadel. Hodí se sem bílá, krémová, smetanová nebo vanilková. Obklady je vhodné volit lesklé a větších rozměrů. Ozvláštnit lze interiér také mozaikou umístěnou na jednu koupelnovou stěnu. Také zrcadlové dveře jsou vhodné do malých koupelen. Jen počítejte s tím, že se na nich po každé koupeli bude srážet vlhkost, a vy je budete neustále leštit.

Každý prostor využijte

V malých panelákových koupelnách je důležité dbát na to, aby byl využit každý kousek prostoru. Určitě využijte místa pod umyvadlem. Buď můžete koupit rovnou umyvadlo se skříňkou, nebo ji lze koupit zvlášť. Do ní se pak schovají všechny potřebné věci jako ručníky, hygienické nebo čistící prostředky či prášky na praní. V malé koupelně by se měly také dveře otevírat ven.

Spojení s WC – zvětšení prostoru, ale…

Někteří lidé uvažují nad tím, že by svou panelákovou koupelnu zvětšili pomocí zbourání příčky mezi koupelnou a WC. Spojení těchto dvou místností dohromady a následná přestavba jistě další centimetry vyčaruje. Ale počítáte s tím, že přijdete o soukromí?

Ráno budete potřebovat koupelnu a vaše děti či partnet toaletu? Nebo si budete užívat relaxu ve vaně a další člen rodiny bude trpět, protože vás nechce obtěžovat vykonáváním potřeby. Tyto nevýhody je nutné předem pečlivě zvážit. Stojí těch pár centimetrů za ztrátu klidu?

 

 

 

 

 

 

 

 

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *