V koupelně strávíme denně poměrně dost času. Po probuzení nás tam nohy nesou provést nezbytnou ranní hygienu, večer zase toužíme po dlouhé uvolňující koupeli či sprše po náročném pracovním dni. V mnoha rodinách je součástí koupelny i pračka a alespoň provizorní sušák na prádlo. Proto je nutné, aby tato místnost byla zařízena účelově a útulně. Panelákové koupelny bývají velice malé, přesto je možné z nich udělat příjemnou oázu klidu. Podívejte se na naše tipy, co by v nich nemělo chybět.

Šikovné topení

Ačkoli paneláková koupelna obvykle není tak studená, jako v rodinném domě, neznamená to, že byste si sem nemohli pořídit nějaké šikovné topení. Asi je zbytečné řešit to topením podlahovým, ale třeba elegantní a užitečné spirály nebo žebříky se rozhodně hodí.

Když ne k tomu, aby vám bylo ještě tepleji, tak k sušení vlhkých ručníků nebo jiného prádla. Dnes na trhu seženete celou řadu topných žebříků, které jdou dokonale sladit s dalším vybavením koupelny.

Vanová zástěna

Milujete koupání a sprchujete se jen občas? Tomu jste i přizpůsobili vybavení koupelny, takže její největší část zaujímá vana? Sprchový kout tu nenajdete, ale občas by se hodil? Nemáte rádi umělé závěsy, ale voda, která se po sprchování nachází všude po koupelně vám vadí? Pořiďte si vanovou zástěnu. Snadno pak z vany vytvoříte funkční sprchový kout. Nabídek je opravdu mnoho, vybírat můžete skleněné nebo plastové, jednodílné až pětidílné a podobně.

Termostatická baterie

Pomoci s úsporami za energie vám mohou pomoci také termostatické baterie. Díky tomu, že si můžete nastavit teplotu, na kterou chcete, aby byla voda vždy ohřátá, nedojde k nechtěnému opaření. To oceníte zejména, pokud máte děti.

Také nemusíte čekat, až k vám teplá voda „doteče“. Termostatické baterie se však nehodí do každého bytu, protože je důležité vědět, jakým způsobem máte zajištěn rozvod teplé vody. Ideální je tam, kde vodu ohříváte bojlerem, nebo dostáváte teplou z centrální teplárny.

Kvalitní osvětlení

Jako v jakékoli jiné místnosti, ani v koupelně by nemělo chybět kvalitní osvětlení. A to jak centrální pro celou místnost, tak lokální nad zrcadlem apod. Co se odstínu týče, velmi vhodné jsou ty tlumené.

 

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *