Podkrovní bydlení může být velice krásné a útulné. A i v paneláku je možné takovýto byt zřídit. Pokud máte možnost odkoupit půdu, máte vyhráno a můžete začít budovat podkrovní byt. Inspirace hledejte na internetu, v časopisech nebo přímo u lidí, kteří takto žijí. Samozřejmě na zařizování a plánování jednotlivých místností může být podkroví náročnější. Proto je vhodné poradit se s někým, kdo se v podobných věcech vyzná. Podívejte se na naše tipy, kterak si poradit s podkrovním bytem.

Vše dobře plánujte

Podkrovní byt si žádá mnohem větší plánování a měření, než klasický byt. Postel, obývací stěna, kuchyňská linka – u všeho musíte více přemýšlet. Také s úložnými prostory v podkroví může být problém v tom smyslu, že například žádnou vhodnou vysokou skříň nevyberete. Mnoho lidí toto řeší nábytkem na míru, což ale zase bude mnohem více finančně náročnější.

Podkrovní byt: inspirace pro kuchyni

Plánování kuchyňské linky v podkrovním bytě je jeden z náročných úkolů. Na rozdíl od kuchyní v normálním bytě či domě musíte počítat s tím, že pravděpodobně  částečně odpadnou úložné prostory v horních skříňkách. Respektive, není úplně jednoduché běžně dostupné horní skříňky umístit v podkroví tak, jako jinde.

Kuchyně je místem, kde trávíme hodně času. Navíc v dnešní době bývá často spojena s obývacím pokojem, aby rodina byla pohromadě co nejvíce. Zvláště v tomto případě dbejte na kvalitní odsavač par, aby pachy z kuchyně dlouho neobtěžovaly lidi relaxující na pohovce.

Podkrovní byt: inspirace pro koupelnu

I v koupelně mohou zkosené stěny dělat neplechu, na druhou stranu přítomnost střešního okna dodá této místnosti neopakovatelné kouzlo. Vždyť kde jinde můžete relaxovat ve vaně a hledět na hvězdnou oblohu. A navíc k tomu máte soukromí, protože se nemusíte obávat pohledů od zvídavých sousedů. Okno v koupelně je navíc velice důležité, hlavně proto, abyste mohli zajistit kvalitní odvětrání a zbavili se tak páry.

Budete-li mít koupelnu s vanou, a máte-li možnost, umístěte ji do prostoru. Těsně ke stěně ji stejně dát nemůžete, protože byste se nemohli normálně postavit. Navíc vana umístěná v prostoru dělá z koupelny velice elegantní místo.

Zateplení podkroví

Jestliže plánujete budovat podkrovní byt, myslete rozhodně na vhodné zateplení. Bydlení v půdním bytě má sice své kouzlo, ale také mnohá úskalí. A jedním z nich je to, že v létě se budete pod střechou péct, v zimě zase mrznout. Ale nemusí to tak být. Proto věnujte kvalitnímu zateplení dostatek času i financí, protože tady byste skutečně šetřit neměli.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *