Malé panelákové byty jsou pořád stále oblíbené. Garsonky a velikost 1+1 vedou u studentů, singles nebo seniorů, kteří již zůstali sami. 2+1 už je byt pro pár například s malým dítětem. Obvykle ale takovéto byty nemají zrovna prostornou předsíň. A přesto je právě ona místem, kde je vhodné zřídit kompletní úložné prostory. Předsíňové stěny do malých prostor musí být řešeny velmi pečlivě, aby byt vypadal útulně.

Předsíň reprezentuje byt

Předsíň je první místností, kterou vaše návštěva uvidí. A také si díky ní na vás a vaše bydlení utvoří názor. Prostor, ve kterém se volně povalují boty, sportovní potřeby a nic nemá své pevné místo nepůsobí zrovna reprezentativně.

Navíc malé prostory se tím ještě opticky zmenší. Proto při plánování vybavení předsíně mějte toto na paměti. Pořiďte si uzavíratelný botník, skříňku na klíče či poštu, vestavěnou skříň na veškeré sezónní a sportovní věci.

Světlé barvy vedou

Předsíňových stěn je na trhu celá řada a výrobci samosebou myslí i na majitele malometrážních bytů. Takováto stěna by měla nejen dokonale sloužit, ale také v interiéru dobře vypadat.

V malých prostorách se nejlépe uplatní nábytek ve světlé barvě. Nemusí to být zrovna bílá, ačkoli ta vypadá nejelegantněji, ale například dekor břízy nebo smrku. Předsíň pak bude působit vzdušně, ačkoli v ní bude stát věšák, botník i šatní skříň. Světlá by měla být i výmalba místnosti.

Vzdušnost alespoň opticky

Malá předsíň by rozhodně neměla být zaplněná od podlahy ke stropu. Ale pokud je to jediná místnost, ve které lze zřídit vestavěnou skříň a ukrýt v ní všechny vaše věci, pak volte mimo světlého nábytku také zrcadlové dveře. A stěnu naproti nechte pokud možno volnou. Pak bude i malá předsíň působit vzdušně. Předsíňové stěny do malých prostor jsou obvykle tvořeny minimalisticky, bez zbytečných ozdob. A to je jedině dobře.

 

 

 

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *