Rozhodli jste se, že napřesrok se konečně vrhnete do rekonstrukce vaší koupelny? Uvažujete o rozšíření, vybourání stávajícího jádra, nebo jen výměně obkladů a sanity? Tak si tak, určitě už posedáváte nad internetem a pátráte, jak se do rekonstrukce koupelny v panelovém bytě pustit. Máme pro vás několik rad a tipů.

Sami nebo s firmou?

V první řadě si rozmyslete, zda budete chtít provádět rekonstrukci koupelny svépomocí, nebo přizvete firmu. Pokud se chystáte jen na výměnu vany, umyvadla a podlahy, tak to pravděpodobně zvládnete sami bez problémů.

Pokud ale má dojít k bourání jádra, stavbě nového nebo dokonce změně dispozic a vy nejste od fochu, pak je lepší poradit se s odborníky. Sice toto řešení může být o něco dražší, nicméně vy rozhodně ušetříte čas a také nervy. Také se vyhnete zbytečným chybám, které mohou vzniknout díky nedostatku zkušeností. A jejich opravy pak samozřejmě něco stojí.

WC společně nebo zvlášť?

Co si budeme povídat, panelákové koupelny jsou obvykle prostě malé. A byty často neposkytují mnoho možností, jak je zvětšit. Proto se často lidé uchylují k myšlence spojit koupelnu s toaletou. Potřebné centimetry se tak dají snadno nalézt. Ale…

Spojením WC s koupelnou přijdete o drahocenné soukromí. Také ranní hygiena nemusí být zrovna příjemná, vy si potřebujete vyčistit zuby a váš partner použít toaletu. Proto důkladně popřemýšlejte a vezměte v potaz váš životní styl, ať pak nespláčete nad výdělkem.

Co udělat před rekonstrukcí koupelny v panelovém bytě

Než se pustíte do rekonstrukce koupelny, měli byste informovat o stavebních pracích své sousedy. Přeci jen se jedná o poměrně hlučnou a delší akci. Také prašnost se v okolí vašeho bytu může zvýšit. Stačí jen do společných prostor třeba na nástěnku umístit informaci o tom, od kdy do kdy bude rekonstrukce probíhat. Připojte k tomu omluvu za způsobený hluk a určitě si k vám nikdo nepřijde stěžovat. Při rekonstrukci také dodržujte domovní řád. Pokud je někde odsouhlasen víkendový zákaz hlučných prací, myslete na to.

Jestliže plánujete bourat jádro, měnit dispozice bytu, měli byste se na stavebním úřadě zeptat na nutnost mít stavební povolení. Také vyjádření statika je důležité.

 

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *