Žijete v malém panelovém bytě a nevyhovuje vám současné dispoziční řešení vaší toalety? Ačkoliv rekonstrukce WC v paneláku není nic nejlevnějšího, tak je často nezbytná, a to z hygienických, bezpečnostních i z mnoha dalších důvodů. WC je v panelových bytech často řešeno umakartem a pak samotná toaleta a většinou i koupelna (celé bytové jádro) vyžadují rekonstrukci.

Správně provedená rekonstrukce zvýší váš komfort a výrazně zvedne hodnotu vašeho bydlení. Jestliže řešíte přestavbu bytového jádra, vše si dopředu promyslete a nechte si vytvořit projekt na míru specifickým požadavkům a možnostem vaší místnosti. Poté si najměte profesionální řemeslníky, kteří veškerou rekonstrukci provedou za vás.

Zvětšete rozměry své toalety

rekonstrukce wc v panelákuWC je v panelovém bytě často umístěno ve velmi malé místnosti, která již dnes nesplňuje současné požadované normy. Proto se často vyplatí probourat WC do koupelny a obě místnosti spojit v jednu. Celková dispozice se tak výrazně zvětší a byt s novým jádrem bude působit i vzdušnějším dojmem.

Je určitě dobré kontaktovat specialistu, který se zabývá přímo rekonstrukcemi bytových jader, má zkušenosti a je schopen poradit s výběrem zařízení. Jestliže ale zrušíte příčku mezi toaletou a koupelnou, myslete i na to, že přijdete o možnost umístění poliček a skříněk. Už jen proto byste si měli rekonstrukci vždy důkladně promyslet dopředu.

WC i pro početnější rodinu

Malé panelové byty, ve kterých žijí početné rodiny, spíše ocení WC a koupelnu oddělenou, protože se pak nestane, že člověk, který tráví čas v koupelně zároveň blokuje i přístup na toaletu. Leckdy je možné zvětšení prostoru toalety třeba do chodby. Záleží na celkové dispozici bytu, proto by zde určitě měl poradit profesionál.

Čeho se při rekonstrukci WC vyvarovat

Jestliže se rozhodnete rekonstruovat svou toaletou, tak si vyberte záchod zavěšený na zeď, který v místnosti zabere mnohem méně prostoru než samostatně stojící mísa. Pokud je místnost dostatečně velká, tak určitě zvažte i instalaci malého umyvadélka na WC, které je ideální na rychlé opláchnutí vašich rukou po použití toalety.

Nemusíte pak chodit až do koupelny, což je výhodné i proto, že se koupelna může nacházet třeba i na druhém konci bytu. Umyvadélko nemusí být ani příliš velké. Vedle něj pak umístěte háček pro zavěšení menšího ručníku.

Věnujte své toaletě dostatek pozornosti

Při rekonstrukci toalety nic nezanedbejte a i když se vám cena bude zdát příliš vysoká, tak myslete na to, že svůj záchod nerekonstruujete každý rok, ale že to je investice do mnoha dalších let, protože po rekonstrukci bytové jádro už nevyžaduje téměř žádnou pozornost.

Místnost může být řešená nejen ostrými hranami, ale také efektním obloukem například do předsíně, která bývá v panelovém bytě často poměrně velká a prostor se tak nevyužívá na 100 % efektivně. Příčku obvykle stačí posunout jenom o malý kousek a místnost ihned působí mnohem prostornějším dojmem.

Další články z rubriky

Štítky: ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *